1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. oraz  od godz. 18.00 do godz. 19.00; o godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych. O 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców Parafii. Dziękujemy za dar serca złożony na tacy czy przelany na konto z przeznaczeniem na renowację naszej świątyni.
 2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
 3. W tym tygodniu:
  w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu Klub Seniora Calasanz60+ serdecznie zaprasza na spotkania biblijne, które poprowadzi o. Piotr Górka. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w domu parafialnym.
  we wtorek – św. Faustyny Kowalskiej.
  w środępragniemy zaprosić Parafian, Gości i Kuracjuszy na adoracje Najświętszego Sakramentu w duchu i w klimacie Medjugorje. Spotkanie z Jezusem i Maryją odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
  w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. 
 4. „Nie lękajcie się” – to hasło XXI Dnia Papieskiego, który będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Organizatorem obchodów jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zbiera pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Zechciejmy wesprzeć ten szczytny cel swoją ofiarą, składaną do puszek.
 5. Z okazji Dnia Papieskiego dzieci oraz rodzice ze scholii będą rozprowadzać kremówki papieskie. Dochód będzie przeznaczony na pokrycie warsztatów muzycznych dla scholii.
 6. Informujemy, że w naszej parafii odbędą się spotkania przygotowujące dzieci w wieku szkolnym do chrztu świętego, które z różnych racji nie zostały ochrzczone. Podanie z prośbą o udzielenie tego sakramentu należy składać do 18 października br. w kancelarii parafialnej. 
 7. W dniach 5-7.11.2021 nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów i miejsc bliskich sercu błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Nie sposób zobaczyć wszystkie miejsca z Nim związane w czasie jednego wyjazdu ale chcemy poznać choć kilka z nich, ważnych dla Niego, w których bywał zarówno na początku swojej drogi kapłańskiej, jak i później jako prymas Polski. Na trasie pielgrzymki planujemy m.in. odwiedzić: Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze, Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, toruńskie Sanktuaria i katedrę oraz zwiedzić centrum Torunia, Kalwarię Pakoską – drugą co do wielkości po Zebrzydowskiej Kalwarię w Polsce, Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu, Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub u o. Grzegorza.
 8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, różańce parafialne z wizerunkiem Wniebowzięcia NMP i wieży kościelnej, ciekawe książki oraz świeczki przedstawiające św. Rodzinę, św. Marię Magdalenę i inne. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.  
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu: śp. Reginę Kowalską. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.