1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południuo godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych, adoracja od godz. 18.00 połączona z nabożeństwem różańcowym. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii oraz w intencji pszczelarzy. Dziękujemy za każdy dar serca składany na prace związane z konserwacją wnętrza naszej świątyni. 
  2. W poniedziałek dzieci i młodzież rozpoczną NOWY ROK SZKOLNY. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców, młodzież oraz dzieci ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii na Mszę Św. o godz. 9.00 rozpoczynającą Rok Szkolny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, młodzieży i nauczycielach, by ten rok nauki był jak najlepiej wykorzystany.
  3. Narodziny Matki Bożej w kościele wspominamy w piątek – 8 września. 
  4. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania. 
  5. Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i chciałyby swoim śpiewem chwalić Boga podczas niedzielnej Eucharystii, serdecznie zapraszamy do naszej scholi parafialnej „Nutki Kalasancjusza”. Pierwsza próba odbędzie się w salce parafialnej w piątki 8 września o godz. 17:30.
  6. Poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych i podręczników dzieci uczących się w szkołach na terenie naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę – 10 września o godz. 11.30. Drodzy rodzice prosimy o wasze zaangażowanie i pomoc dzieciom w skompletowaniu przedmiotów do poświecenia. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wracamy do Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 11.30. 
  7. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii dla dzieci klas 3 odbędzie się w niedzielę 26 maja 2024 r. 
  8. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z wytycznymi diecezji legnickiej winni złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje, którą będzie rozdawała w szkole Siostra Alina. Dotyczy to klas 1 SP. Przypominamy, że przygotowanie do przyjęcia I Komunii rozpoczyna się już w pierwszej klasie podstawowej i trwa przez trzy lata. 
  9. Dziś po raz ostatni zbieramy do puszek pieniądze przed kościołem na ogrzewanie kościoła, które zostało zainstalowane w zeszłym tygodniu. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy wpłacili pieniądze na konto parafialne i złożyli ofiarę do puszki. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za modlitwę i dar serca. Mamy nadzieję, że ogrzewanie będzie służyć przez wiele lat. 
  10. Zapraszamy młodzież szkół średnich na spotkania grupy młodzieżowej działającej przy naszej parafii w przyszła niedzielę 10 września o godz. 16:30. Spotkanie będzie miało miejsce w budynku Centrum Kultury Calasanz, który znajduje się obok kościoła.
  11. W poniedziałek 4 września po Mszy św. wieczornej spotkanie autorskie z pisarką i poetką Panią Elżbietą Snieżkowską–Bielak w salce klasztornej, która zaprezentuje swoje powieści m.in.: „Weronika” i „Przebudzenie” oraz zbiór opowiadań: „Odlot motyla”. Autorka opowie o twórczości oraz odpowie na pytania odbiorców dotyczących pracy pisarza. Uczestnicy spotkania będą mogli nabyć książki po cenach promocyjnych. Serdecznie zapraszamy. 
  12. Od wtorku 5 września ruszają zapisy na zajęcia w naszym Centrum Kultury Calasanz, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 18.00. Oferta skierowana jest do uczniów szkoły podstawowej od 4 do 7 klasy. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
  13. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, Żywe Słowo, wiele ciekawych książek. Są do nabycia również oryginalne magnesy pamiątkowe z św. Janem Chrzcicielem oraz kawa św. Józefa Kalasancjusza. Witamy serdecznie kuracjuszy, gości i zapraszamy na nabożeństwa i Msze Św. w naszej świątyni. 
  14. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Helenę Janiczak, śp. Barbarę Ferenc. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…