1. Dzisiejszą niedzielą, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele (powołania kapłańskie i zakonne). Papież pragnie, „aby Kościół podążał tą drogą w służbie powołań, otwierając przestrzeń w sercu każdego wierzącego, aby mógł z wdzięcznością odkryć powołanie, jakie kieruje do niego Bóg, znaleźć odwagę, by powiedzieć „tak”, przezwyciężyć znużenie w wierze w Chrystusa i wreszcie ofiarować swoje życie jako pieśń chwały dla Boga, braci i całego świata. Niech Dziewica Maryja towarzyszy nam i wstawia się za nami”.
  2. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 19.00. Członkowie Żywego Różańca indywidualnie modlą się kolejną tajemnicą różańcową, a o godz. 18.00 – nabożeństwo różańcowe i majowe.   
  3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – Św. Floriana patrona Strażaków, w środę – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w czwartek – I czwartek miesiąca, w piątek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, w sobotę – w naszym Zakonie: Święto Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych.    
  4. Przez cały tydzień zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 19.00. W czasie adoracji jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywają się codziennie o godz. 18.30. 
  5. Dziękujemy za wsparcie finansowe i materialne parafii okazane szczególnie w ostatnim czasie. 
  6. Kancelaria parafialna jest otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach wyznaczonych na poszczególne dni. Szczegóły na tablicy kancelaryjnej i stronie parafialnej.
  7. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką oraz książki.
  8. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłą śp.: Genowefę MICHALSKĄ. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie …