1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy naszego Rekolekcjonistę, o. Michała Legana z Zakonu Paulinów. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach parafialnych. Ofiary, składane na tacę w czasie rekolekcji (w środę), przeznaczymy dla O. Rekolekcjonisty. Zapraszamy wszystkich do gorliwego udziału w tym bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.  
  2. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca o godz. 10.00 – Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców (jeden z ołtarzy zabrany do konserwacji już wrócił na swoje miejsce). O godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych, o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym.
  3. Przygotowanie duchowe do Świąt Wielkiej Nocy polega również na pojednaniu się z Bogiem
   i naszym bliźnim w Sakramencie Spowiedzi św. We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej od godz. 8.00 i od godz. 18.00, a w pozostałe dni – podczas Mszy świętych. Jednocześnie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na czas Wielkiego Tygodnia, ale skorzystać z tej możliwości w czasie rekolekcji. Prosimy także o przekazanie tej informacji waszym bliskim w domach.
  4. W najbliższy piątek, 8 kwietnia Droga Krzyżowa w kościele – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 (dla dzieci). Natomiast wieczorem będzie tylko jedna Droga Krzyżowa – ulicami naszej parafii – po Mszy św. o godz. 19.00 (nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 18.00). Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie wielkopostnym. 
  5. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. – poświęcenie palm. Natomiast uroczyste poświęcenie palm i procesja do kościoła – na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 11.30. Gromadzimy się wówczas przed kościołem. W tym dniu odbędzie się KIERMASZ WIELKANOCNY organizowany przez Świetlicę i Seniorów z CKC. Można będzie zakupić palmy i ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na działalność statutową CKC.
  6. W zakrystii w sklepiku „Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, Żywe Słowo, kartki świąteczne oraz „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji. Zachęcamy do ich nabywania.
  7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Jałmużnę postną prosimy składać do skarbon znajdujących się w przejściu kościoła. 
  8. Dyrekcja Publicznego Katolickiego Liceum Akademickiego u św. Pankracego w Jeleniej Górze, zaprasza na dzień otwartych drzwi. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 4 IV, w siedzibie szkoły przy ul. Kopernika 1, w godz. 13:30-17:30. Zapraszamy do zapoznania się ofertą edukacyjną Liceum.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Jana Bućko, śp. Krzysztofa Machała, śp. Wiesławę Miazgę. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie