1. Dzisiaj, – o godz. 10.30 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii.
   Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych w salce klasztornej, o godz. 18.00 Gorzkie Żale.
  2. W poniedziałek – Święto św. Kazimierza, królewicza. Z racji imienin o. Kazimierza Zborowskiego, prosimy o modlitwę w intencji naszego Solenizanta szczególnie na Mszy św. o 19.00.
  3. We wtorek – po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z modlitwami uwolnienia, uzdrowienia duszy i ciała oraz błogosławieństwem lourdzkim.
  4. W środę –  po Mszy Św. wieczornej zapraszamy osoby zawierzające się św. Józefowi, parafian i gości na nabożeństwo do św. Józefa z racji I środy miesiąca.
  5. W piątek – nasz Zakon obchodzić będzie wspomnienie św. Faustyna Migueza. Z racji Dnia Kobiet, w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich niewiastach.
  6. W czasie Wielkiego Postu korzystajmy z nabożeństw okresowych: Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych, o godz. 17.15 – dla dzieci oraz o godz. 19.40 dla młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny.
  7. Nasi bracia i siostry z Betlejem są bardzo wdzięczni za jałmużnę i miłosierdzie im okazane przez nabycie krzyżyków z drzewa oliwnego. Naszą parafię i wszystkich wspierających ich w tych dramatycznych warunkach związanych z wojną, ubóstwem i głodem zanieśli w modlitwie w Bazylice Narodzenia Pana Jezusa, obiecując nieustanną modlitwę. Można jeszcze wesprzeć chrześcijan z Betlejem. Na środku kościoła na stoliku wyłożone są krzyżyki z drzewa oliwnego ręcznie zrobione przez nich. Przewodnicy przekazali nam informację, że dzieci i całe rodziny dla zaspokojenia głodu jedzą karmę dla psów. Nabycie takiego krzyżyka i złożenie daru serca jest konkretną pomocą dla rodzin katolickich z Betlejem. Bóg zapłać.
  8. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo” na miesiąc marzec i kwiecień, książki, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza, świece „Paschaliki” oraz kartki świąteczne. Natomiast na ołtarzu bocznym k. ambony jest wyłożona tzw. Księga Trzeźwości, do której zachęcamy, by się wpisały osoby, które podejmują modlitwę za osoby uzależnione od alkoholu w rodzinach i parafii.
  9. W dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2024 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. W programie m.in. wycieczka do Mostaru, pobyt nad morzem Adriatyckim oraz nawiedzenie chorwackiego Lourdes. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
  10. W dniach od 8 do 9 marca nasza parafia weźmie udział w wielkopostnej inicjatywie „24 godziny dla Pana” do której od kilku lat zaprasza papież Franciszek. Akcja ma charakter międzynarodowy i w tym roku przeżywana będzie pod hasłem: „Wkroczenie w nowe życie”. Wydarzenie to wpisuje się w nasze przygotowania do podjęcia wieczystej adoracji w kaplicy Świętej Anny i bazuje na duchowości naszego Założyciela św. Józefa Kalasancjusza (tegoroczny temat Gorzkich Żali). Będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 20:30 w piątek do 7:00 rano w sobotę. Każdą pełną godzinę adoracji rozpoczynać będziemy kilkuminutowymi rozważaniami męki Pana Jezusa. Podczas adoracji w godzinach od 21:00 do 24:00 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w to duchowe wydarzenie prosimy o zgłoszenie się po Mszy Świętej do ojca Witka przy pierwszym bocznym ołtarzu po lewej stronie.
  11. Przy ławkach w głównym przejściu kościoła znajdują się skarbony: „Jałmużna Postna” i „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. Tam możemy składać nasze ofiary wielkopostne.
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą: śp. Marię Paluch. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…