1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. oraz  od godz. 18.00, o godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych. O 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców Parafii. Dziękujemy za dar serca złożony na tacy czy przelany na konto z przeznaczeniem na renowację naszej świątyni.
 2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni – codziennie o godz. 18.15. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, po Mszy św. wieczornej spotkanie duszpasterskie dla kuracjuszy. Zapraszamy.
  – w środę – św. Faustyny Kowalskiej.
  – w piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to również I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00 oraz od godz. 18.00. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
 4. Informujemy, że w naszej parafii odbędą się spotkania przygotowujące dzieci w wieku szkolnym do chrztu świętego, które z różnych racji nie zostały ochrzczone. Podanie z prośbą o udzielenie tego sakramentu należy składać do końca października br. w kancelarii parafialnej. 
 5. W dniach od 7 do 9 października 2022r. planujemy trzydniową pielgrzymkę na Górę św. Anny i Sanktuariów Maryjnych Śląska. Odwiedzimy m.in. Sanktuarium MB z Lourdes, Sanktuarium MB Loretańskiej, Nysę – zwaną „śląskim Rzymem”,  Kamień Śląski z Sanktuarium św. Jacka, Sanktuarium św. Józefa i miejsce uwięzienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski w Prudniku i wiele innych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii i u o. Grzegorza. 
 6. Zapraszamy młodzież klas 7 szkoły podstawowej do rozpoczęcia przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii. Również osoby dorosłe, które nie mają tego sakramentu prosimy o zapisanie się na specjalne przygotowanie. Szczegółowych informacji udziela o. Łukasz odpowiedzialny w naszej parafii za przygotowanie do bierzmowania.
 7. Centrum Kultury Calasanz zaprasza: -dzieci w wieku szkolnym na zajęcia świetlicowe – codziennie od 15:00 do 18:00; seniorów do Grupy Wsparcia Psychologicznego – w każdy wtorek o 11:00. Zajęcia startują 4 października. Zajęcia dla dzieci i seniorów są bezpłatne. Zapraszamy również dorosłych do Grupy Socjoterapeutycznej. Zajęcia będą prowadzone od października do końca czerwca w każdy poniedziałek od 18:30 do 20:00. Zajęcia są płatne. Spotkanie organizacyjne i zapisy 3 października. Szczegółów udziela o. Piotr.
 8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.  
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Tadeusza Kaczmarek, śp. Barbarę Głuch. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.