1. Dzisiaj, I niedzieli miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś można uzyskać odpust Porcjunkuli – odpust zupełny za nawiedzenie kościoła parafialnego pod zwykłymi warunkami. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców. Widzimy, że rozpoczęły się prace przy IV etapie konserwacji ołtarza, planowane zakończenie w październiku. Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 17.00, a o godz. 18.00 – nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową.
2. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Józefa Kalasancjusza o godz. 18.45, apo Mszy św. wieczornej spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy, których serdecznie witamy w naszej Parafii i zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.
3. Święto Przemienienia Pańskiego– przeżywamy 6 czerwca w czwartek. Msze św. z homilią sprawowane będą w tym dniu o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. Jest to również I czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i Kapłaństwa.
4. Przez cały tydzień w naszej świątyni od godz. 18.00 jest możliwość osobistej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji kapłan posługuje w konfesjonale Sakramentem Pokuty i Pojednania.
5. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów; w piątek – I piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych: rano podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00, wieczorem zaś od godz. 18.00; w sobotę – św. Dominika.
6. Już dzisiaj pragniemy poinformować i zaprosić wszystkich naszych Parafian, Kuracjuszy i Gości na nasz odpust parafialny – w uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, 15 sierpnia. Suma odpustowa, z procesją eucharystyczną, będzie celebrowana o godz. 13.00.
7. Sierpień, to czas pielgrzymek do tronu naszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Wszystkich, którzy podejmują trud pielgrzymowania wspomagajmy naszą modlitwą i wyrzeczeniem. Módlmy się o trzeźwość naszego Narodu.
8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” możemy nabyć aktualną prasę katolicką, „Żywe Słowo” na miesiąc sierpień, ikony z wizerunkiem św. Jana Chrzciciela oraz kubki ręcznie malowane z ciekawą sentencją.
9. W czasie wakacji wyjeżdżamy poza miejsce naszego zamieszkania. Chcemy tam jak najlepiej wypocząć i nabrać siły do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nami. Wykorzystując ten czas, nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu poprzez modlitwę, udział we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Wszystkim wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa.
10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Zbigniewa Naruszewicza, śp. Józefa Przybysz, śp. Stefanię Cisło.