1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. Będziemy przeżywać godzinę Jezusa, który swoją wiernością odkupił nasze grzechy i dał nam udział w swoim Zmartwychwstaniu. 
 2. Dzisiaj przypada 18 r. śmierci Papieża Polaka, z racji I niedzieli miesiąca – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II .  O godz. 10.00 – Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców. O godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych, o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W czwartek, 06 kwietnia rozpoczynamy Triduum Paschalne – jego szczegółowy program umieszczony jest w gablotkach przykościelnych i na stronie internetowej parafii.
 4. Na progu Wielkiego Tygodnia zapraszamy do włączenia się w inicjatywę: „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów, którą będzie można podjąć od Wielkiego Czwartku.
 5. Chorych i starszych Parafian, kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. 
 6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary wielkopostne oraz  ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!
 7. W dniach od 23 lipca do 2 sierpnia 2023 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. W programie m.in. wycieczka do Mostaru, pobyt nad morzem Adriatyckim oraz nawiedzenie chorwackiego Lourdes. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
 8. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, nowy numer Żywego Słowa,  kartki świąteczne, szkaplerze św. Michała Archanioła, „Paschaliki” – małe świece, które postawimy na stole wielkanocnym jako światło Zmartwychwstałego Chrystusa i znak, że pomogliśmy swoją ofiarą biednym i potrzebującym w parafii i diecezji oraz kawę zakonną św. Józefa Kalasancjusza.

TRIDUUM PASCHALNE W NASZEJ PARAFII – ROK 2023 

 • WIELKI CZWARTEK 06 kwietnia – PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

– Nie będzie Mszy św. porannych

– Spowiedź św. od godz. 7.00 do 10.00 i od godz. 18.00 do 18.50

Godz. 19.00: Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów – duszpasterzy Parafii – Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu
do CIEMNICY i adoracja do godz. 22.00.

 • WIELKI PIĄTEK07 kwietnia MEDYTACJA MĘKI PAŃSKIEJ: dzień pokuty, obowiązuje post ścisły

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w CIEMNICY od godz. 7.00 – przez cały dzień; Spowiedź św. od godz. 7.00 do 12.00 i od godz. 17.00 do 17.50

– Modlitwa poranna Kościoła – JUTRZNIA o godz. 7.30

– Droga Krzyżowa dla ogółu wiernych o godz. 8.30;

– Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10.00

– Godz. 18.00: Liturgia Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św. – Po Liturgii – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do GROBU BOŻEGO – rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale

– Adoracja w Bożym Grobie przez całą noc z rozważaniem Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa

 – Spowiedź św. do godz. 24.00

 • WIELKA SOBOTA08 kwietnia – WIGILIA PASCHALNA

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w BOŻYM GROBIE od godz. 7.00; 

– Spowiedź św. od godz. 7.00 do 15.00

– Modlitwa poranna Kościoła – JUTRZNIA o godz. 7.30

– Święcenie pokarmów wielkanocnych: od godz. 10.00 do 15.00

– Godz. 19.30 – drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia

– Godz. 20.00 – rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej (poświęcenie ognia, Liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy ze sobą świece), uroczysta Msza św. wielkanocna

– Na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej – procesja rezurekcyjna

 • NIEDZIELA09 kwietnia – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (Msze św. jak w każdą niedzielę)