1. Dzisiaj, – o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii. Z racji
   I niedzieli miesiąca – po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych, o 18.00 – nabożeństwo Eucharystyczne i Różaniec.
  2. REGIONALNE SPOTKANIE MODLITEWNE WOJOWNIKÓW MARYI odbędzie się w środę po wieczornej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn chcących podjąć formację w duchu Maryjnym. 
  3. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) w czwartek. Każdy wierzący winien uczestniczyć we Mszy św., które będą sprawowane w naszej świątyni według porządku niedzielnego. W tym dniu będzie można nabyć przed każdą Mszą św. zestaw – kredę, węgielek i kadzidło. Po Mszy św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów pisząc C+M+B 2022 co oznacza “Christus Mansionem Benedicat” (“Chryste błogosław temu domowi”).
  4. Wspólnota „Tchnienie Ojca” i scholka „Nutki Kalasancjusza” serdecznie zapraszają Parafian, Kuracjuszy
   i Gości na Jasełka: „Ale Szopka!”, które odbędą się w Uroczystość Trzech Króli w czwartek bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 13.00. 
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do niedzieli – godz. 18.00. Różaniec św. odmawiamy – w poniedziałek, wtorek, piątek i sobota; nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę, a koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory – w czwartek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. 5 stycznia o godz. 19:00 w Kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. PCK w Jeleniej Górze-Cieplicach odbędzie się koncert: „KOLĘDY I PASTORAŁKI NA GÓRALSKĄ NUTĘ”. Natomiast XI Karkonoski Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia z Bazyliki po Mszy św. o godz. 12. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w tych wydarzeniach.
  7. Plan wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu (od godz. 16.00)

   03.01.2022 – PONIEDZIAŁEK: Wolności od 170 do 264, Nadbrzeżna 80, Kowalska, Ceglana, Spokojna, Cmentarna, Francuska.

   04.01.2022 – WTOREK: Mieszka I, Harcerska, Kubusia Puchatka, Kryniczna, Źródlana, Staromiejska, Marysienki Sobieskiej, Cervi, Zamoyskiego, Plac Zdrojowy;

   05.01.2022 – ŚRODA: Jagiellońska, Plac Piastowski;

   07.01.2022 – PIĄTEK: Wodna, Solankowa, Fabryczna, Wazów, Pl. Kombatantów, Gimnazjalna, Św. Jadwigi, Parkowa, Dolnośląska, Sadowa;

   08.01.2022 – SOBOTA: Cieplicka od 10 do 104 i od 5 do 89, Miłosza;

   Osoby mieszkające na tych ulicach, które chcą przyjąć wizytę duszpasterską proszone są o podejście do zakrystii bezpośrednio po Mszy św. w celu zapisania się. Ofiary, złożone przy tej okazji, przeznaczymy na pracę konserwacji ścian i balustrad w naszej świątyni. Dziękujemy za wsparcie tej inwestycji.

  8. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” są do nabycia aktualne tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Żywe Słowo na miesiąc styczeń/luty, kawa zakonna św. Józefa Kalasancjusza.
  9. Miłosierdziu Bożemu polecamy Zmarłych śp. Józefa Marszałek, śp. Barbarę Stepek. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…