1. Dzisiaj, – o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii. Z racji
  I niedzieli miesiąca – po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. o godz. 17.00 – zmiana Tajemnic Różańcowych w salce klasztornej, o godz. 17:30 w naszym kościele odbędzie się wieczór słowno-muzyczny „Słowo” Pana Józefa Kołodzieja, dolnośląskiego poety, połączony z uhonorowaniem kapelana Koła Ojca Kazimierza Zborowskiego SP. Dzisiaj rozpoczynamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez zakup świec wigilijnych (ceny 6 zł i 15 zł).
 2. W czasie Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy, zapraszamy wszystkich naszych Parafian
  i Kuracjuszy na Msze św. roratnie – ku czci NMP (od poniedziałku do soboty), które będą celebrowane o godz. 7.00. Dla dzieci Msze św. adwentowe, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00. Prosimy Rodziców o umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych Mszach św. Dzieci zaś prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do piątku – godz. 18.00.
 4. Spotkanie duszpasterskie dla Kuracjusz we wtorek po Mszy św. wieczornej, a Duszpasterskiej Rady Parafialnej w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Dzień dziękczynienie za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa oraz  modlitwy o powołania do służby Bożej, koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory – w czwartek od 18.00.
 6. I piątek miesiąca przypada 6 grudnia we wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i ogółu wiernych podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 17.00 oraz od godz. 18.30. Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzimy przed południem.
 7. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po każdej Mszy św., będzie miał miejsce obrzęd błogosławienia opłatków, które od ołtarza weźmiemy na nasze wigilijne stoły. Zadbajmy o to, aby każdy z nas miał opłatek pobłogosławiony przez kapłana, okażmy także szacunek dla wielowiekowej wigilijnej tradycji Kościoła. Ofiary, składane przy tej okazji, będą stanowiły tzw. finansowy wkład własny parafii w planowany na przyszły rok kolejny etap konserwacji głównego ołtarza w naszym kościele. Także w przyszłą niedzielę dzieci oraz wychowawcy świetlicy serdecznie zapraszają na tradycyjny kiermasz świąteczny. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na dalsze funkcjonowanie świetlicy.
 8. Już po raz dwudziesty, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki prowadzonej przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.
 9. Centrum Kultury Calasanz – działające przy naszej parafii, zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia o 17.00 w domu parafialnym w sali teatralnej. Na to spotkanie zapraszamy osoby które chcą tworzyć i prowadzić CKC 60+.
 10. W zakrystii w „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć aktualną prasę katolicką, kartki bożonarodzeniowe, Żywe Słowo na grudzień i świece na stół wigilijny. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny
  z lampionem na roraty.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Kazimierza Paluch, Tomasza Barańskiego, Bożenę Dziedzic. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie….