OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII niedziela zwykła – rok „C” – 01.09.2019 r.
 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po  Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu – adoracja od godz. 16.00 do godz. 19.00; o godz. 17.00 – zmiana Tajemnic Różańcowych,
  o 18.00 – nabożeństwo różańcowe i zakończanie adoracji. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej Parafii. W  tym dniu przypada także 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za naszą wolność. 
 2. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspaniałe wydarzenie, które odbędzie się w naszej parafii od 8 – 11 września –  „DOBRY SEANS TO DOBRY CZAS”.

   


  W tym czasie odbędą się projekcje niezwykle poruszających filmów:

  „13.Dzień – Fatima” – 9 września (poniedziałek) godz. 19:45
  (Po projekcji Akt Oddania się Matce Bożej)

   

  “Ufam Tobie”  – 10 września (wtorek) godz. 19:45
  (Po projekcji modlitwa zawierzenia się Jezusowi Miłosiernemu)

   

  “Ja Jestem” – 11 września (środa) godz. 19:45
  (Po projekcji adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie)
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do piątku – godz. 18.00. 
 4. Msza św. o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców, młodzieży i dzieci ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii, będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 9.00
 5. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – we wtorek. Z racji imienin o. Grzegorza prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta – w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 19.00. Po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy. 
 6. Rozpoczynamy nowy rok formacji dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy wszystkich lektorów, ministrantów, kandydatów i chłopców, którzy chcieliby rozpocząć posługę przy Ołtarzu w środę o godz. 18.00.
 7. Dzień dziękczynienie za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa oraz  nabożeństwo powołaniowe do służby Bożej, koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory – w czwartek od 18.00
 8. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i wiernych podczas mszy świętych i od godz. 18.00.  Chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
 9. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca – w sobotę o godz. 8.00  – nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
 10. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz. 11.30. Odbiór deklaracji i zapisy dzieci u s. Renaty i o. Grzegorza.
 11. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego
  i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce na naszym parkingu przy murze od dnia 4 do 12 września. Cel akcji to zakup inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
 12. Serdecznie zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia do naszego Centrum Kultury Calasanz. W ofercie zajęcia taneczne, plastyczne, kulinarne i wiele innych. Zapisy już od jutra w godz. 15.00-18.00 Liczba miejsc ograniczona.
 13. XX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół do Krzeszowa odbędzie się w sobotę 7 września. Wyjazd o godz. 8.30 z przystanku autobusowego (naprzeciw placu kościelnego). Koszt wyjazdu: ok. 30 zł. Trwają zapisy. 
 14. Uroczysta Msza św. w intencji Pszczelarzy z racji ich dorocznego święta odbędzie się w przyszłą niedzielę, 8 września o godz. 10.00. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wracamy do Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 11.30.