1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną oraz VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Na stoliku, na środku kościoła, znajduje się kosz z cytatami z Pisma św. Zachęcamy do ich zabrania ze sobą – niech te Słowa, będą dla nas inspiracją modlitewną w kolejnych dniach naszego życia.
 2. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  O godz. 10.00 – Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców,
  o godz. 17.30 zmiana Tajemnic Różańcowych, a o godz. 18.00 – nabożeństwo eucharystyczne i majowe.  
 3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odbywają się codziennie o godz. 18.30. 
 4. W tym tygodniu:
  – we wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski i odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Msze Św. jak w każdą niedzielę;
  – w środę – Św. Floriana – patrona Strażaków;
  – w czwartek – jest to I czwartek miesiąca – prośmy o powołania do służby Bożej.
  – w piątek – I Piątek miesiąca – Spowiedź św. pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy Św. i od godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą wg. ustalonego harmonogramu. W tym dniu również Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  – w sobotę – zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
 5. W czasie majowych egzaminów rodzina pijarska, czyli ojcowie, klerycy, uczniowie i rodziny, będą modlić się za tegorocznych maturzystów w ramach akcji Duchowej Adopcji Maturzysty. Wszelkie informacje i sposób zgłaszania się maturzystów można znaleźć na stronie maturzysci.pijarzy.pl. Nasza wspólnota modli się w czwartki: 5,12,19 maja.
 6. W dniach od 24 do 26 czerwca 2022 r. planujemy trzydniową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. W drodze nawiedzimy sanktuaria Maryjne i wyjątkowe miejsca między innymi: Tyniec, Tuchów, Dębowiec, Strachocina (Sanktuarium św. Andrzeja Boboli), Komańcza, Przemyśl, Rzeszów, Staniątki.  Niech pielgrzymka będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II oraz za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
 7. W dniach od 28 czerwca do 9 lipca 2022 r. nasza parafia organizuje kolonie letnią dla dzieci do Zakopanego. W programie: wędrówki górskie z przewodnikiem, warsztaty góralskie, wyjazd do parku rozrywki Energylandia, wyjścia na termy i  wiele innych. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza.
 8. W dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2022 r. organizujemy wyjazd do Medjugorje na Festiwal. Szczegóły i zapisy u o. Grzegorza. 
 9. W „Sklepiku Brata Teodora” można nabyć prasę katolicką, „Żywe Słowo”, różańce parafialne i wiele ciekawych książek. Jest również do nabycia kawa św. Józefa Kalasancjusza.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych: śp. Bronisława Seweryna, śp. Urszulę Palus. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…