1. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Niech nam towarzyszy pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. O. godz. 10.00 – Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców. Z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu, natomiast po Mszy św. o godz. 15.00 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. O godz. 17.00 – zmiana Tajemnic Różańcowych.  O godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Spotkanie organizacyjne dla osób chętnych uświetnić śpiewem liturgię Triduum Paschalnego odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. wieczornej (ok. 19.50).
  3. Spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy – we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  4. Święto św. Kazimierza, królewiczaw środę. Z racji imienin o. Kazimierza Zborowskiego, prosimy o modlitwę w intencji naszego Solenizanta.
  5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Kuracjuszy i Gości do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki:
   godz. 8.30 i 18.00 – dla dorosłych,
   o 17.15 – dla dzieci,
   po Mszy św. wieczornej (ok. 19.40) – dla młodzieży, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny.
   Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Chorych i starszych Parafian, kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
  7. Katechezy przedmałżeńskie dla osób, które planują zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński, rozpoczną się w przyszłą sobotę, 7 marca o godz. 19.00 w parafii Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.
  8. Przyszła niedziela, II niedziela Wielkiego Postu, to także dzień szczególnej modlitwy w intencji polskich misjonarzy i misjonarek, głoszących Jezusa Chrystusa na różnych kontynentach. Ofiary z tacy przeznaczymy także na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” – wspierające materialnie misje.
  9. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do klasy pierwszej Szkoły Katolickiej, zapraszamy na dzień otwarty w środę 4 marca o godz. 17:00. Spotkanie odbędzie się w budynku szkoły przy Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Nowych Cieplicach (ul. PCK 23).
  10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 29 lipca do 8 sierpnia 2020 r. na Festiwal Młodych. Są jeszcze wolne miejsca. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zapisy i szczegóły u o. Grzegorza lub w zakrystii.
  11. Organizujemy również wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy w dniu 7 czerwca 2020 r. Zapisy w zakrystii.
  12. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu, 29 marca. Módlmy się o dobre, duchowe owoce dla nas wszystkich.
  13. W „Sklepiku Brata Teodora” w zakrystii możemy nabyć aktualną prasę katolicką, kartki świąteczne. Natomiast na ołtarzu bocznym k. ambony jest wyłożona tzw. Księga Trzeźwości, do której zachęcamy, by się wpisały osoby, które podejmują modlitwę za osoby uzależnione od alkoholu w rodzinach i parafii.
  14. Przy ławkach w głównym przejściu kościoła znajdują się skarbony: „Jałmużna Postna” i „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. Tam możemy składać nasze ofiary wielkopostne.
  15. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp.  Zofię Kozak, Piotra Wołodkiewicza, Zofię Smaga, Tadeusza Dobosz, Edwarda Garncarek. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …