Ogłoszenia duszpasterskie

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  XIX Niedziela Zwykła – Rok A – 13.08.2017 r.

  1. Dzisiaj, z racji 13. dnia miesiąca sierpnia, przeżywamy Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 19.00 celebrowanej w intencjach fatimskich: modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

  2. Jutro, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

  3. We wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii – Uroczystość odpustowa. Plan Mszy św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety ziół, kwiatów i warzyw. Ofiarujmy Maryi również nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Taca zostanie przeznaczona na prace konserwatorskie głównego ołtarza z naszego kościoła.

  Uroczysta Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 13.00. Zapraszamy służbę liturgiczną, całą asystę procesyjną, wszystkich Parafian, Kuracjuszy i Gości. Uroczystościom będzie przewodniczył nasz Współbrat zakonny o. Bartłomiej Smoczyk, Dyrektor szkół pijarskich w Poznaniu.

  Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św., oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych.

  4. W środę, 16 sierpnia, przypada patronalne święto Ks. Biskupa Seniora naszej Diecezji, Stefana Cichego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu. O godz. 18.30 – nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  5. W czwartek, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka, kapłana z Zakonu Ojców Dominikanów.
  W tym dniu święto swojego Patrona obchodzi
  o. Jacek Raczek, były Proboszcz naszej Parafii.
  Na Mszy św. o godz. 19.00 – będziemy się modlić w intencji Solenizanta. Od godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

  6. W sobotę, 19 sierpnia, w Goduszynie o godz. 14.00 rozpocznie się festyn rodzinny „Baw się
  z nami”,
  organizowany przez Stowarzyszenie Goduszyn. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. O godz. 18. 30 w naszej świątyni – nabożeństwo różańcowe.

  7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na renowację głównego ołtarza z naszej świątyni. Wyniosły one 7 305 złotych.

  8. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. – zbiórka do puszek na potrzeby świetlicy parafialnej i Centrum Kulturalnego „Calasanz”.

  9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników dla rodzin: Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Źródła”. Jest także „Żywe Słowo na wrzesień.

  10. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego i urlopowego. Kuracjuszy i Gości serdecznie witamy w naszej parafii i zapraszamy na nabożeństwa i Msze św. celebrowane w naszej świątyni.

Czytania mszalne