Ogłoszenia duszpasterskie

 • XXIX niedziela zwykła – rok „A” – 22.10.2017 r.

  ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona tydzień szczególnych modlitw w intencji misji i misjonarzy. Niech ten czas uzmysłowi nam naszą współodpowiedzialność za dzieło misyjne Kościoła. Hasło tegorocznego Tygodnia Misyjnego: „Idźcie i głoście. O godz. 10.00 – Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania klas 3. Gimnazjum i ich rodziców. Po Mszy św. – spotkanie formacyjne dla rodziców i młodzieży. O godz. 15.00 – Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Po Eucharystii – spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci.
  2. We wtorek, 25 października – po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy.
  3. W czwartek: od godz. 15.00 do 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Rozpoczęcie Adoracji Koronką do Miłosierdzia Bożego. W sobotę, 28 października: Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odbywają się każdego dnia o godz. 18.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W najbliższy czwartek, 26 października, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia (ul. PCK) ks. bp Stefan Cichy udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym także z naszej parafii. Kandydatów do Bierzmowania polecajmy Bogu w naszych modlitwach.
  6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Będzie to okazja, by dziękować Dobremu Bogu za możliwość oddawania Mu czci w murach tej świątyni, z którą związane jest życie naszej wspólnoty.O godz. 16.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, planujących chrzest św. swoich dzieci.
  7. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy o zadbanie o groby naszych zmarłych. Śmieci należy wrzucać do przygotowanych kontenerów, a liście – osobno – do worków plastikowych, w które można się zaopatrzyć u pracowników cmentarza. Jednocześnie zachęcamy do składania (w zakrystii lub kancelarii parafialnej) tzw. Wypominek. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii.
  8. Już dzisiaj informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych (środa, 1 listopada) nie będzie Mszy św. w kościele o godz. 13.00 i 15.00. Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 12.00, a po niej, o godz. 13.00 – modlitwy za zmarłych i procesja. Wieczorem, o godz. 20.15 – na cmentarzu – Nabożeństwo światła: wspólna modlitwa za naszych zmarłych. W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msza św. na cmentarzu, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, będzie o godz. 15.00.
  9. Informujemy, że w niedzielę 15 października odbyło się liczenie wiernych, obecnych na Mszach św. w naszym kościele. W niedzielnej Eucharystii uczestniczyły 1820 osób (1160 kobiet i 660 mężczyzn). Do Komunii św. przystąpiło 797 wiernych (575 kobiet i 222 mężczyzn). Dla informacji podajemy, że wg Urzędu Meldunkowego w Jeleniej Górze, na terenie naszej parafii mieszka 9 369 osób (19,43 % uczestniczyło we Mszach św.).
  10. Zachęcamy do systematycznego czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Tadeusza KONATOWICZA, l. 88, Bronisława RABENDĘ, l. 59. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie….

Czytania mszalne