Ogłoszenia duszpasterskie

 • Druga Niedziela Adwentu – rok „B” – 10.12.2017 r.

   

  1. Dzisiaj, po Mszach św., dzieci i wychowawcy świetlicy parafialnej zapraszają na zorganizowany Kiermasz Świąteczny. O godz. 15:00 w naszej  parafii odbędzie się tzw. Nawigacja w rodzinie – warsztaty dla małżeństw doskonalące relacje w rodzinie. Więcej informacji – w gablocie parafialnej.
  2. Dzisiaj, po każdej Mszy św., ma miejsce obrzęd pobłogosławienia opłatków, które od ołtarza weźmiemy do naszych domów na wigilijny stół. Zadbajmy o to, aby każda rodzina miała opłatek pobłogosławiony przez kapłana. Ofiary, składane przy tej okazji, będą stanowiły tzw. finansowy wkład własny parafii w planowany na przyszły rok II etap konserwacji głównego ołtarza w naszym kościele.
  3. Już od wielu lat, w II niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce modli się za katolików na Wschodzie i wspiera ich materialnie, organizując akcję: „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Pośród wielu innych, na Wschodzie (na Białorusi i na Ukrainie), pracują także nasi Współbracia-Pijarzy i Siostry Prezentki. Za dar serca
   i hojność ofiar, które będziemy mogli złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, 17 grudnia – Bóg zapłać.
  4. W czasie Adwentu, zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Kuracjuszy na Msze św. roratnie – ku czci NMP (od poniedziałku do soboty), które są celebrowane o godz. 7.00. Dla dzieci Msze św. adwentowe, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00. Prosimy Rodziców o umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych Mszach św. Dzieci zaś prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.
  5. W tym tygodniu, w Liturgii Kościoła wspominać będziemy: w środę – św. Łucję, dziewicę
   i męczennicę
   , w czwartek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  6. Nabożeństwa w naszym kościele: we wtorek, o godz. 18.45 – do św. Józefa Kalasancjusza. Po Mszy św. wieczornej: spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy; w środę: nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, w czwartek: od godz. 15.00 do 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, w sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
  7. Organizatorzy kiermaszu bożonarodzeniowego zapraszają rodziców, uczniów i mieszkańców Cieplic do Szkoły Podstawowej nr 6 w środę, 13 grudnia w godzinach od 16.00 do 19.00.
  8. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Módlmy się gorliwie o dobre – duchowe owoce rekolekcji, za naszego Rekolekcjonistę, ks. Tomasza Kołodzieja, wychowawcę kleryków w WSD Diecezji Legnickiej. Zaplanujmy tak nasz czas, by z radością uczestniczyć w kościele w tym wyjątkowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Także w przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby naszej świetlicy.
  9. W zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką, kartki bożonarodzeniowe oraz świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (cena 6 i 12 zł).
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Jana WIENKIEWICZA, l. 67, Irenę NOWAK,
   l. 90 i Mieczysława WYDMUCH, l. 72 .
   Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie….

Czytania mszalne