Ogłoszenia duszpasterskie

 • UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2018 r.

   

  1. Przeżywając odpust parafialny, dziękujmy Panu Bogu za dar naszego Świętego Patrona i módlmy się, by On wstawiał się za nami do Boga i wypraszał nam potrzebne łaski. Dzisiaj, o godz. 16.00 – obowiązkowa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, których chrzest będzie w czwartą niedzielę lipca. O godz. 18.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. We wtorek, 26 czerwca – o godz. 19.00 – Msza św. celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną w intencjach wiernych, zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza. Po Mszy św. – spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy.
  3. Od środy, 27 czerwca, w naszym Centrum Kultury Calasanz rozpocznie się półkolonia letnia dla dzieci. Zainteresowani rodzice i dzieci proszeni są o przybycie w tym dniu na godz. 9.00.
  4. W czwartek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Od godz. 15.00 do 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia) – możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.
  5. W czwartek, 29 czerwcaUroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych Patronów naszej diecezji. Msze św. z kazaniem o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00. Ofiary, składane na tacę, zostaną przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  6. W sobotę, 30 czerwcazakończenie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa Od godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców Parafii. Ofiary, składane w przyszłą niedzielę na tacę, z racji I niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na prace inwestycyjne w naszej parafii. Dziękując za dotychczasowe zrozumienie potrzeb parafii i Waszą comiesięczną hojność, prosimy o wsparcie planowanych remontów.                                                                                                               Także w przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej, w naszej świątyni odbędzie się koncert muzyki z cyklu „Od Bacha do Współczesności” w wykonaniu Kameralnej Wakacyjnej Orkiestry Karkonoskiej, pod dyrekcją p. Ewy Marchwickiej z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Serdecznie zapraszamy.
  8. W dniach od 1 do 2 lipca na Jasnej Górze odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli pod hasłem „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Bożej Matce polecamy trudną posługę pedagogiczną tych, których powołaniem jest integralna formacja dzieci i młodzieży. Informacje szczegółowe: na plakacie w gablocie przykościelnej.
  9. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 15.00. Natomiast katechezy chrzcielne przed chrztem św. dzieci będą miały miejsce 29 lipca i 26 sierpnia (ostatnie niedziele tych miesięcy), ale o godz. 18.00. Czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu będą trwać od 18.00 do 19.00.
  10. Rozpoczęły się wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji. Prosimy jednocześnie, by szanować miejsce modlitwy – kościół – także poprzez właściwy strój. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych na czas Świętej Liturgii.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  12. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp.: Waldemara DADOS, Grażynę CHLASTA, Marię WASILEWSKĄ, Tadeusza JACZUNA. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…

   

   

   

Czytania mszalne