Ogłoszenia duszpasterskie

 • III Niedziela Wielkanocna – rok B – 15.04.2018 r.

   

  1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca: po Mszy św.: zbiórka do puszek na potrzeby naszej świetlicy parafialnej. Na godz. 16.00 zapraszamy małżonków (sala nr 1 w budynku zakonnym) na konferencję na temat pożycia małżeńskiego.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele katolickim X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Wyżmijcie Ducha Świętego!” (J 20,22). Niech to będzie dla nas wszystkich czas szczególnego zasłuchania w Słowo Boże, by uczynić Je drogowskazem dla dalszego życia, w Jego świetle zobaczyć swoje życie i umocnić naszą wiarę. Po Mszach św. w ciągu tygodnia będziemy mieć okazję wsłuchiwać się w odczytywane fragmenty Pisma św. Zachęcamy do słuchania, czytania
   i medytowania Słowa Bożego.
   Na stoliku, na środku kościoła, znajduje się kosz z cytatami z Pisma św. Zachęcamy do ich zabrania ze sobą – niech te Słowa, będą dla nas inspiracją modlitewną w kolejnych dniach naszego życia.
  3. W poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 17.00 – spotkanie dla katechetów, uczących w szkołach, znajdujących się na terenie naszej parafii.
  4. We wtorek – o godz. 18.45 – nabożeństwo ku czci św. Józefa Kalasancjusza, w środę o 18.30 – nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek od godz. 15.00 – możliwość osobistej adoracji Najśw. Sakramentu i skorzystania z Sakramentu Pojednania, w sobotę o 18.30 – nabożeństwo różańcowe.
  5. W środę. 18 kwietnia – po Mszy św. wieczornej: spotkanie Duszpasterskiej Rady naszej Parafii.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary, złożone do puszek w ostatnią niedzielę, a przeznaczone na wyjazd naszej dziecięcej scholi „Nutki Kalasancjusza” na Przegląd Scholi Pijarskich do Łowicza. Wyniosły one 2 800 złotych.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania klas 2 gimnazjum oraz 6 i 7 Szkoły Podstawowej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  8. W zakrystii znajduje się aktualna prasa katolicka. Zachęcamy do stałej formacji religijnej.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Henryka BANACHOWICZA, l. 67 i Romana OLEJNICZAKA, l. 72. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie …

   

Czytania mszalne