Ogłoszenia duszpasterskie

 • Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu – rok B – 18.02.2018 r.

  1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca – po Mszy św.: zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej; o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ciągu tygodnia, podczas różnych nabożeństw w naszym kościele, które odbywają się według przyjętego, stałego porządku (informacje o nabożeństwach – na tablicy przy wejściu do kościoła).
  3. W czwartek, 22 lutego, przypada Święto Katedry św. Piotra. Po mszy św. wieczornej wspólnota Odnowy w Duchu Świętym “Tchnienie Ojca” zaprasza na wieczór uwielbienia Boga z modlitwami o uzdrowienie. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu dla chętnych będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. Prośmy w tym czasie o dobre owoce zbliżających się rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.
  4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Kuracjuszy i Gości do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 8.30 i 18.15 – dla dorosłych, o 17.00 – dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej (ok. 19.45) – dla młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, studentów i tych, którzy nie mogą przyjść na wcześniejsze godziny. W niedziele – o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  5. Przyszła niedziela, II niedziela Wielkiego Postu, to także dzień szczególnej modlitwy w intencji polskich misjonarzy i misjonarek, głoszących Jezusa Chrystusa na różnych kontynentach. Wśród nich są także nasi Współbracia – Pijarzy oraz Siostry Prezentki. Ofiary z tacy przeznaczymy także na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” – wspierające materialnie misje.
  6. W przyszłą niedzielę, 25 lutego, na wszystkich Mszach św. – rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, a młodzież na godz. 10.00. Jednocześnie prosimy o przyjście w tym dniu do kościoła 15 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy św. W tym czasie będzie wprowadzenie w te święte ćwiczenia duchowe. O godz. 16.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  7. Przypominamy młodzieży, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, o regularnym uczestnictwie w formacji do tego Sakramentu. Uczniowie SP klas 6. I 7. oraz Gimnazjaliści klas drugich, którzy pragną w przyszłości przyjąć Sakrament Bierzmowania winni już być zapisani na spotkania formacyjne. Szczegółowych informacji udziela o. Łukasz. Rozpoczęło się także przygotowanie do tego Sakramentu osób starszych. Prowadzi je o. Jerzy.
  8. Pamiętajmy, że zgodnie z nauką Kościoła katolickiego, dniami postnymi, obowiązującymi każdego katolika, pod karą grzechu są: wszystkie piątki w ciągu roku i okres Wielkiego Postu. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje przez cały Wielki Post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, należy zachować we wszystkie piątki całego roku. Zachowywanie tych przepisów jest wyrazem autentycznego ducha pokuty.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Żywe Słowo na marzec. Na stoliku, na środku kościoła znajduje się kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Boża Winnica”. Natomiast na ołtarzu bocznym k. ambony jest wyłożona tzw. Księga Trzeźwości, do której możemy się wpisać z naszymi konkretnymi osobistymi postanowieniami wielkopostnymi oraz w duchu modlitwy za osoby uzależnione od alkoholu w rodzinach i parafii.
  10. Przy ławkach w głównym przejściu kościoła znajdują się skarbony: „Jałmużna Postna” i „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. Tam możemy składać nasze ofiary wielkopostne.
  11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego: śp. Stanisława HEROMIŃSKIEGO, l. 67. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …..

Czytania mszalne