Ogłoszenia duszpasterskie

 • XVII Niedziela Zwykła – Rok B – 29.07.2018 r.

  1. Dzisiaj, o godz. 18.00 – katecheza chrzcielna dla obojga rodziców i chrzestnych planujących w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci.
  2. We wtorek, 31 lipcawspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, Założyciela Zakonu Jezuitów. O 19.00 – Msza św. celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną w intencjach wiernych, zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza. Po Mszy św. wieczornej, zapraszamy Kuracjuszy na spotkanie duszpasterskie.
  3. W środę, 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Rozpoczynamy miesiąc modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego. Osoby, które chciałyby podjąć szczególną modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu, mogą się wpisać do tzw. Księgi Trzeźwości naszej parafii, która znajduje się na ołtarzu przy ambonie. W tym dniu będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. O godz. 18.30 – nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust Porcjunkuli; o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji I czwartku miesiąca, o godz. 18.30 – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W piątek, 3 sierpnia – I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych: rano podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00, wieczorem zaś od godz. 18.30.
  6. W sobotę, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów. W tym dniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMPO godz. 18.00 – modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu dzieci nienarodzonych.
  7. W przyszłą niedzielę, 5 sierpnia – o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców Parafii. Taca zostanie przeznaczona na rozpoczęty II etap konserwacji ołtarza głównego z naszej świątyni. Jednocześnie informujemy, że parafia otrzymała na ten cel dotację  z zewnątrz. Naszym Ofiarodawcom wyrażamy wdzięczność. Potrzebny jest także wkład własny – stąd prośba do parafian o wsparcie tej inwestycji. W najbliższym czasie podejmiemy również dalszy remont elewacji na kaplicy św. Anny (ul. Zjednoczenia Narodowego) oraz termomodernizację i remont wewnątrz budynku parafialnego. Dziękując za dotychczasowe zrozumienie potrzeb parafii i Waszą comiesięczną hojność, prosimy o wsparcie planowanych remontów.
  8. Wszystkim wypoczywającym życzymy Bożego błogosławieństwa. W czasie urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, o modlitwie, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele, jak również o wyłączeniu telefonów komórkowych na czas celebracji eucharystycznej.
  9. W zakrystii jest do nabycia aktualna prasa katolicka.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych w ostatnim czasie: śp. Zbigniewa KOZINĘ, Józefa HRYNISZYN, Klaudię GRZYBEK, Kazimierza TRAWICKIEGO. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie….

   

   

   

Czytania mszalne