Ogłoszenia duszpasterskie

 • XII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 25.06.2017 r.

   

  1. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wczorajszego święta patronalnego naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela. W sposób szczególny podziękowania składamy członkom Rady Parafialnej, którzy podjęli inicjatywę i animowali kiermaszem ciast odpustowych..
  2. Dzisiaj, o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, pragnących ochrzcić swoje dzieci w lipcu, a o godz. 18.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. We wtorek, 27 czerwca – o godz. 19.00 – Msza św. celebrowana przez naszą wspólnotę zakonną w intencjach wiernych, zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Józefa Kalasancjusza. Po Mszy św. – spotkanie duszpasterskie dla Kuracjuszy. W środę, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  4. W czwartek, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych Patronów naszej diecezji. Msze św. z kazaniem o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00. Ofiary, składane na tacę, zostaną przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Od godz. 15.00 do 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia) – możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.
  5. W piątek, 30 czerwca – zakończenie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa Od godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę miesiąca (1 lipca) o godz. 8.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a o godz. 18.00 – modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu dzieci nienarodzonych.
  6. W dniach od 1 do 2 lipca na Jasnej Górze odbędzie się 80. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli pod hasłem „Wdzięczność i Misja”. Bożej Matce polecamy trudną posługę pedagogiczną tych, których powołaniem jest integralna formacja dzieci i młodzieży. Informacje szczegółowe: na plakacie w gablocie przykościelnej.
  7. W dniach od 1 do 10 lipca Centrum Kultury Calasanz przy naszej parafii organizuje półkolonię letnią dla dzieci. W programie wiele atrakcji oraz wycieczek. Zainteresowanych zapisaniem dziecka na półkolonię prosimy o kontakt z o. Łukaszem, bądź w dniu rozpoczęcia 1 lipca o godz. 10.00
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców Parafii. Ofiary, składane w przyszłą niedzielę na tacę, z racji I niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na prace inwestycyjne w naszej parafii. Dziękując za dotychczasowe zrozumienie potrzeb parafii i Waszą comiesięczną hojność, prosimy o wsparcie planowanych remontów.
  9. Informujemy, że przez wszystkie niedziele miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień) nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 15.00. Natomiast czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu będą trwać od 18.00 do 19.00.
  10. Rozpoczęły się wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji. Prosimy jednocześnie, by szanować miejsce modlitwy – kościół – także poprzez właściwy strój. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonów komórkowych na czas Świętej Liturgii.
  11. Ogłoszenia parafialne jak również podstawowe informacje dotyczące parafii zamieszczane są systematycznie na internetowej stronie: http://cieplice-pijarzy.pl/
  12.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku, pośrodku kościoła wyłożona jest nasza parafialna gazetka „Boża Winnica”.

Czytania mszalne