Ogłoszenia duszpasterskie

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  VI Niedziela Wielkanocna – rok A – 21.05.2017 r.

  1. Dzisiaj, z racji III niedzieli miesiąca po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej świetlicy parafialnej. Serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność. O godz. 18.00 – w kaplicy św. Anny przy ul. Zjednoczenia Narodowego zostanie odprawiona Eucharystia w obrządku greckokatolickim i języku ukraińskim.            
  2. Od poniedziałku do środy będą trwać tzw. Dni Krzyżowe, w czasie których (podczas nabożeństw majowych o 18. 30) będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
  3. We wtorek, 23 maja, o godz. 17.00 – spotkanie redakcyjne naszej gazetki parafialnej „Boża Winnica”, a o godz.19.00Msza św. z modlitwami o uzdrowienie, której będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin.
  4. W środę, 24 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  5. W czwartek, od godz. 15.00 do 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia) – możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.
  6. W piątek, 26 maja, wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza. To także Dzień Święta Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach w modlitwach i zanośmy w ich intencjach prośby do Boga o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych Matek prośmy o wieczne zbawienie. W tym dniu rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. Od przyszłej soboty, 27 maja, godz. 19.00 w parafii Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie, w których winni uczestniczyć osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 16.00 – katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych przed Chrztem św. ich dzieci. W parafii MB Miłosierdzia (ul. PCK 23) kolejne Święto Matki. Program Święta znajduje się w przedsionku kościoła i zakrystii.
  9.  Osoby, zainteresowane wyjazdem na Spotkanie Ewangelizacyjne, które poprowadzi o. John Bashobora, kaznodzieja i charyzmatyk z Ugandy dnia 3 czerwca 2017 r. w Legnicy, prosimy o kontakt z o. Łukaszem lub o. Grzegorzem.
  10. Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się puszka, do której możemy składać ofiary przeznaczone dla szpitala św. Ludwika w Aleppo (Syria). Więcej informacji na temat tej pomocy znajduje się w gablocie przykościelnej.
  11. Informujemy Rodziców, że uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 27 maja 2018 roku. Rodzice dzieci, obecnie uczniów klasy drugiej SP nr 6, którzy pragną, by ich dziecko przystąpiło do I Komunii św. winni – do końca tego roku szkolnego – złożyć u Siostry Katechetki (s. Lucjana) stosowne oświadczenie i dostarczyć metrykę chrztu św. dziecka.
  12. W zakrystii możnemu nabyć aktualną prasę katolicką i miesięcznik Żywe Słowo z czytaniami mszalnymi i rozważaniami na miesiąc czerwiec.
  13. Bożemu Miłosierdziu polecamy Zmarłych w ubiegłym tygodniu naszych Parafian: śp. Halinę MICKUNES, l. 80 i Kazimierza DYRBĘ, l. 83. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…

Czytania mszalne