Dnia 11 czerwca o godzinie 10:30 spod Kościoła pw. Jana Chrzciciela w Cieplicach wyjechał autokar wraz z młodzieżą z parafii ( i nie tylko ) do Bolesławca na Spotkanie Młodych. Grupę nadzorował Ks. Grzegorz Sekuła, Pani Katechetka Agnieszka Gradkowska oraz Ks. Robert Bielawski wraz ze swoimi podopiecznymi z Kościoła pw. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

Kilka minut przed 12:00, po przyjemnej podróży autokarem, cała grupa dojechała do Kościoła pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu. W Kościele odbyła się msza, a w niej obrazowe i piękne kazanie Księdza Roberta na temat postaci Barnaby. Po mszy jak i w trakcie jej trwania, kościelny chór wraz z bardzo utalentowaną wokalnie młodzieżą, wprowadzał swych słuchaczy w niezwykle przyjemny, duchowy stan. Piękne piosenki, magiczne głosy wokalistów chóru i zaangażowanie naszej młodzieży wprawiło wszystkich nie tylko w bardzo radosny nastrój ,ale również czuło się psychiczną jak i fizyczną bliskość z Bogiem, spokój i napełniające się z każdą kolejną piosenką uczucie miłości. Po 2h spędzonych na wspólnej modlitwie i śpiewie z rewelacyjnym chórem, rozpoczął się drugi z trzech punktów naszego wykazu, a mianowicie poczęstunek. Po wyjściu z kościoła na uczestników czekał poczęstunek w postaci słodkich bułek w różnych smakach oraz soki. Po kilkunastu minutach na ” małe co nieco ” przyszedł czas na trzeci i niestety ostatni punkt wyjazdu.

W Bolesławieckim Domu Kultury czekali już na nas Piotr Zalewski oraz Jacek “Heres” Zajkowski. Są to autorzy kanału “Wyrwani z Niewoli” na YouTubie jak i twórcy strony internetowej oraz grupy Hip Hopowej o tej samej nazwie. Piotr i Jacek nie tylko zaszczycili nas swoim talentem, ale również nauczyli podstawowych słów autorskich piosenek takich jak “Ku Wolności” czy “Chodź z nami”. Oprócz muzyki towarzyszył nam też taniec i szybka lekcja energicznej modlitwy w stylu brazylijskim. Nie zabrakło uśmiechów oraz zmęczonych od ćwiczeń twarzy, jednak nie spotkała nas na pewno nuda. Piotr oraz Jacek podzieli się z nami również swoimi świadectwami wiary. Historię obu mężczyzn były wstrząsające, ale także niezwykle wzruszające co można było wywnioskować z twarzy będącej na sali młodzieży. Otwartość, optymizm i miłość do Boga, owych mężczyzn wprawiała publikę w zachwyt. Wszyscy tuż po spotkaniu z grupą “Wyrwani z Niewoli” mieli nadzieję na kolejne spotkanie.

Tym optymistycznym akcentem skończyła się nasza dzisiejsza wyprawa, najbliższe spotkanie z Panem Bogiem. Do Jeleniej Góry autokarem dojechaliśmy około godziny 17:30, w wyśmienitych nastrojach, z uśmiechem na twarzy i nie dosycie w sercach 🙂