Dnia 4 czerwca 2016r. o godz. 7:00 wyruszyliśmy autokarem na „pola Lednickie”. Nasza grupa składała się z dwudziestu osób, wraz z ojcem Grzegorzem Sekułą i panią Agnieszką Gradkowską (katechetką II LO w Jeleniej Górze na czele). Podróż minęła nam w miłej atmosferze, ponieważ wszyscy byli bardzo pozytywnie nastawieni na spotkanie z Bogiem i pojednanie.

O godz.12:30 dotarliśmy na miejsce. Przy zameldowaniu się każdy z nas otrzymał pamiątki tegorocznego spotkania m.in. „Pismo Święte Nowego Testamentu” abyśmy dalej umacniali swoją wiarę, tak jak życzył sobie tego śp. Jan Góra OP. Znalezienie odpowiedniego miejsca do modlitwy jaka miała nastąpić okazało się nie lada wyzwaniem. Jednak „kto szuka nie błądzi” więc i nam udało się wygodnie ulokować.

Ksiądz postanowił nas opuścić w celu niesienia słowa Bożego innym przy spowiedzi świętej. Natomiast nasza grupa rozpoczęła nawiązywanie kontaktu z innymi w celu podjęcia rozmów teologicznych. Czas płynął bardzo szybko i nim się obejrzeliśmy o godz. 17:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie „XX spotkania młodych”. Najpierw przeżywaliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski. O 19:30 była Eucharystia, a potem kolejno 800-lecie Zakonu Dominikanów i 20-lecie Spotkań Lednickich. Kolejnym punktem programu okazało się przesłanie Papieża Franciszka, które skłoniło wszystkich do głębszych refleksji. O północy ustawiliśmy się w kolejce, aby przejść przez „Bramę III Tysiąclecia”, i dopełnić celu naszej wizyty na „polach Lednickich”. Natchnieni słowem Bożym szczęśliwie wróciliśmy do domów, do naszych rodzi, aby podzielić się tym niezwykłym doświadczeniem i dalej szerzyć nauki Jezusa Chrystusa wśród naszych bliskich.

« 1 z 2 »